Сестра Анна Сторож ― приватний нотаріус і монахиня з 20-річним стажем

Читай також

  • Принаймні жінок, медиків, священнослужителів: Глава УГКЦ закликав до обміну полонених «всіх на всіх» напередодні Пасхи
  • «ЕКОцид, як і ракети, нас щоденно вбивають!»
  • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
        • Сестра Анна Сторож ― приватний  нотаріус і монахиня з  20-річним стажем

          Сестра Анна Сторож зі згромадження Сестер Милосердя святого Вінкентія дала інтерв’ю в межах проєкту «Сучасне чернецтво» телеканалу «Перший західний», в якому поділилася власною історією життя та служіння.

          Сестра Анна, яка прийшла в монастир 20 років тому, є приватним нотаріусом Львівського міського нотаріального округу.

          Це досить незвична професія для монахині, адже переважно вчителюють чи викладають, працюють медсестрами чи лікарями, допомагають людям старшого віку чи людям з інвалідністю… Та, як на початку інтерв’ю зазначила сестра Анна, черниці можуть працювати майже в будь-якій професії, адже служіння, допомога суспільству ― це свідчення Бога, проповідування.

          У світському житті Сестра Анна Сторож працювала понад п’ять років помічником нотаріуса. В той час і отримала свідоцтво на право нотаріальної діяльності.

          ― Та я хотіла кращого морального життя. Я ― одна донька. Батькам було дуже непросто сказати про своє рішення ― присвятити своє життя Богові. Мама дуже переживала, коли я йшла в монастир. Вона мала багато суперечних бачень про монастирське життя,― зазначила сестра Анна.

          Обравши шлях богопосвяченства, звільнилася з роботи і склала перші обіти. За понад два роки повернулася до нотаріальної практики.

          Слід зазначити, що перші обіти ― чистоти, послуху і убожества ― складають на три роки після дворічного новіціату. Через три роки потрібно зробити свій вибір, зрозуміти, як краще провадити своє життя. Наступні обіти тривають два роки, а після цього ― довічні.

          ― Я рада, що Бог дає мені сили, щоб іти далі. Своїми силами ніколи би не зважилася на таке життя і не змогла би тривати в тому. Думаю, що це спільна діяльність людини і Бога. Це за аналогією обдарування. Відкриття Бога ― це поступовий процес, ― пояснила черниця.

          Серед іншого сестра Анна, відповідаючи на запитання журналіста, якщо черниця хоче здобути ще одну освіти, вивчити нову спеціальність, то має це обговорити з настоятелькою монастиря і дорадчим органом.

          Ділячись власною історією, монахиня також відповіла на запитання про те, що би порадила дівчатам, які думають стати монахинями?

          Якщо маєте таке бажання, не бійтеся зробити пробу. А час покаже, як провадити своє життя.

          Інтерв’ю повністю дивіться на відео.

          Підготувала Наталія ПАВЛИШИН

           

          Читай також

        • Принаймні жінок, медиків, священнослужителів: Глава УГКЦ закликав до обміну полонених «всіх на всіх» напередодні Пасхи
        • «ЕКОцид, як і ракети, нас щоденно вбивають!»
        • Чи можна з позиції Церкви вважати тих, хто загинув за Україну, новомучениками?
          • Оціни

            How useful was this post?

            Click on a star to rate it!

            Average rating 0 / 5. Vote count: 0

            No votes so far! Be the first to rate this post.

               

              Про автора

              Журналіст "ДивенСвіт"